Вибір контактора


Контактор (модульний контактор), силове реле) — це дистанційно керований комутаційний апарат, що дозволяє комутувати потужні (у тому числі індуктивні) навантаження як змінного, так і постійного струму. Основною особливістю контакторів є те, що вони розривають струмовий ланцюг в декількох точках одночасно, на відміну від електромагнітних реле, які зазвичай розривають ланцюг в одній точці.

Смотрите также:контакторы

Основні області застосування контакторів: управління потужними електродвигунами, комутація ланцюгів компенсації реактивної потужності і т.п. — Там, де необхідно здійснювати часті пуски, комутацію електричних пристроїв з великими струмами навантаження. Контактори мають наступні основні вузли: контактну та дугогасительную системи, електромагнітний механізм і систему блок-контактів. У контакторах з електромагнітним приводом головні і допоміжні контакти пов’язані безпосередньо з якорем електромагніту, керуючого включає котушкою.

Електромагнітні контактори діляться на контактори постійного струму, контактори змінного струму і контактори постійнозмінного струму. Контактори змінного струму застосовуються для керування асинхронними трифазними двигунами з короткозамкненим ротором, для виведення пускових резисторів, включення трифазних трансформаторів, нагрівальних пристроїв, гальмових електромагнітів та інших електротехнічних пристроїв. Контактори постійного струму застосовуються для включення і відключення приймачів електричної енергії в ланцюгах постійного струму; в електромагнітних приводах високовольтних вимикачів; в пристроях автоматичного повторного включення.

По номінальній напрузі головного ланцюга контактори діляться 2 групи: з напругою 220, 440В і 380, 660В. Контактори можуть мати від 1 до 5 головних полюсів.

Принцип роботи контактора полягає в тому, що на котушку управління подається напруга, якір притягається до сердечника і контактна група замикається або розмикається в залежності від вихідного стану кожного з контактів. При відключенні відбуваються зворотні дії. Дугогасна система контактора забезпечує гасіння електричної дуги, що виникає при розмиканні головних контактів.

На контактори можна встановлювати допоміжні модулі (контакторною приставки, приставки витримки часу, теплореле, блокувальні пристрої), отримуючи при цьому різні пристрої. Наприклад, якщо на контактор встановити модуль затримки, то отримаємо контактор із затримкою. Якщо на 2 контактора встановити механізм механічного блокування, отримаємо оборотний контактор. Контактор спільно з тепловим реле перевантаження утворює магнітний пускач і т.п. Допоміжні модулі застосовуються для розширення можливості використання контакторів в системах автоматизації, поліпшення експлуатації електроустановок, спрощення монтажу.

Пускатель- це модифікований контактор, який передбачає наявність теплового реле, додаткової контактної групи або автомата для пуску електродвигуна. Електромагнітні низьковольтні пускачі діляться на нереверсивні (для управління електродвигунами при незмінному напрямку обертання); без перемикання обмоток електродвигуна; з перемиканням обмоток електродвигуна; реверсивні (для управління електродвигунами при змінних напрямках обертання). Реверсивні пускачі виготовляються на базі двох однотипних контакторів з однаковими номінальними струмами, і в цих пускателях передбачена електрична чи механічне блокування, що унеможливлює одночасне замикання головних контактів обох контакторів. За наявністю пристрою захисту електродвигуна пускачі можуть бути без пристрою захисту, з електротепловие струмові реле та з влаштуванням температурного захисту.

Проміжне реле-це малопотужний контактор, який служить для розмноження контактів в слабкострумових ланцюгах і на відміну від контактора розрахований на набагато більшу кількість комутацій. Таким чином, у контактора і проміжного реле на одну і ту ж потужність з однаковою контактною групою різне призначення і відповідно використання.

Добавить комментарий