Як вибрати жорсткий диск

Клас

В залежності від призначення жорсткі диски (вінчестери) можна розділити на кілька класів:

Для настільних комп’ютерів — застосовуються в персональних комп’ютерах. Ширина зазвичай 3.5 дюйма, швидкість обертання 5400 або 7200 об. / Хв.

Для серверів — використовуються для серверних систем або окремих серверів. Ширина таких пристроїв 2.5 «або 3.5», швидкість обертання — до 15000 об. / Хв. Такі накопичувачі вважаються найбільш надійними і якісними.

Новости сайта:когда не видит жесткий диск

Для ноутбуків — особливостями таких жорстких дисків є знижені тепловиділення і рівень шуму. Ширина HDD — 2.5 «і 1.8», швидкість обертання — 5400 або 7200 об. / Хв.

Зовнішні жорсткі диски — використовуються як додаткові пристрої для зберігання інформації. Являють собою диск шириною 3.5 «або 2.5» і контролер для підключення до потрібного порту.

hdd(1)[1]

Тип

HDD (Hard Drive Disk) — звичний для більшості користувачів тип жорстких дисків, в якому інформація записується на магнітні пластини. Такий пристрій забезпечує великі обсяги вінчестерів і невисоку вартість. Однак ці диски дуже чутливі до механічних пошкоджень.

Твердотільний накопичувач або SSD (Solid State Drive) — тип жорсткого диска, в якому використовується твердотільна пам’ять, зазвичай — це флеш-пам’ять. Має ті ж розміри і роз’єми підключення, що і HDD. SSD-диск має певні переваги — безшумністю, більш високою швидкістю передачі даних, ударостійкістю. Недоліки — має обмежену кількість циклів запису, коштують дорожче. Застосовується в основному в мобільних комп’ютерах і серверних системах.
Інтерфейси підключення

IDE — на сьогоднішній день це застарілий роз’єм, використовується в деяких старих моделях жорстких дисків. Максимальна швидкість передачі даних — 133 Мб / с.

SATA — прийшов на зміну інтерфейсу IDE. Існує кілька стандартів даного роз’єму — SATA 1.5Gb / s, 3Gb, 6Gb, швидкість передачі даних — до 178 Мб / с, 357 Мб / с, 715 Мб / с відповідно, всі стандарти сумісні між собою. При підключенні пристроїв з різними версіями SATA швидкість буде обмежена найменшим з них. Починаючи з версії SATA 3Gb / s, можливо «гаряче» відключення диска. Даний інтерфейс використовується в накопичувачах для ПК і для ноутбуків, в деяких моделях серверних жорстких дисків.

SAS- високошвидкісний і надійний інтерфейс, призначений в основному для серверних жорстких дисків. Забезпечує максимальну пропускну здатність — до 600 Мб / с. SAS-диски вважаються найбільш продуктивними, тому їх ціна вища.

USB — універсальний інтерфейс для підключення пристроїв, дві версії — USB 2.0 і більш нова USB 3.0, забезпечують швидкість передачі даних до 572 Мб / с (USB 3.0). За допомогою цих роз’ємів підключаються, як правило, зовнішні HDD.

FireWire — високошвидкісний інтерфейс для підключення зовнішніх HDD, забезпечує безперервний потік даних. Існує нова версія FireWire 800, що забезпечила велику швидкість передачі даних — до 95 Мб / с.

Вибираючи жорсткий диск, обов’язково переконайтеся, що у вашому комп’ютері є необхідний роз’єм для підключення.
Ємність

Фізичний обсяг диска, вказує на те, скільки інформації ви можете на нього записати. Вимірюється зазвичай в гигабайтах (Гб), однак ємність сучасних моделей жорстких дисків вказується вже в терабайт (Тб). 1 Тб = 1024 Гб.

З даною характеристикою найчастіше все просто: чим більше місткість, тим краще. На сьогоднішній день існує можливість отримання максимального обсягу до 18 000 Гб. Таку ємність забезпечує зовнішня система з декількох накопичувачів. Максимальна ємність одного жорсткого диска — 4 Тб. Для підвищення надійності та економії коштів рекомендується придбати два накопичувача по 2 Тб. Зазвичай для домашнього користування цілком достатньо жорсткого диска об’ємом від 600-2000 Тб, залежно від того, яку інформацію ви плануєте зберігати.
Швидкість

HDD-диски — для цього типу дисків важливою характеристикою є швидкість доступу — середній час доступу до одиниці інформації. Показує, наскільки швидко механізм жорсткого диска може позиціонувати головку читання / запису над потрібною доріжкою інформації. Чим вище швидкість доступу, тим менший час знадобиться, наприклад, для запису великої кількості файлів.

У SSD-дисків немає механічних рухомих частин, тому вказують швидкість читання і швидкість запису. Чим вище обидва ці показники, тим швидше буде працювати система, поставлена ​​на такий жорсткий диск, і тим швидше будуть копіюватися файли. Слід зазначити, що швидкість читання завжди вище, ніж швидкість запису.

Швидкість роботи жорсткого диска може залежати від різних параметрів.

Для HDD дисків вказують швидкість обертання шпинделя, від 5400 до 15000 об. / С. Слід пам’ятати, що чим вона вища, тим сильніше нагрівається пристрій. Для настільних комп’ютерів достатньо придбати диск з швидкістю обертання — 5400 або 7200 об. / С, понад 7200 — це переважно SAS жорсткі диски для серверів.
Для будь-якого типу жорсткого диска грає роль обсяг буфера — чим більше, тим вище швидкість доступу до даних на жорсткому диску. На даний момент найбільш популярний обсяг 2-64 Мб для HDD-дисків, від 32 Мб — для SSD-дисків.
Інтерфейс підключення — зазвичай саме спосіб підключення жорсткого диска визначає швидкість доступу до даних, тобто перевищити пропускну здатність інтерфейсу неможливо.

Інші характеристики

Ударостійкість — рівень чутливості жорсткого диска до ударів. Якщо накопичувач планується використовувати в якості переносного, то на цю характеристику слід звернути увагу. Розрізняють ударостойкость при зберіганні (від 75 до 3000 G) і при роботі (від 3-3000 G). Чим вище рівень даної характеристики, тим краще жорсткий диск захищений від зовнішнього впливу.

Споживана потужність — чим нижче потужність, тим менше енергії споживає жорсткий диск. Даний параметр важливий найчастіше для жорстких дисків в ноутбуках, тому харчування йде від акумулятора.
Оснащення

Інтерфейс Ethernet — наявність роз’єму для підключення мережевого кабелю. Підключений таким чином жорсткий диск може бути доступний всім користувачам мережі.

WiFi — наявність вбудованого модуля WiFi для бездротового з’єднання з іншими пристроями, наприклад, з комп’ютером.

Адаптер живлення — також притаманний зовнішнім дискам, оскільки деяким моделям для повноцінної роботи потрібно живлення від мережі.

Добавить комментарий