Причини ліквідації підприємств

У більшості комерційних підприємств в той чи інший період діяльності виникають складності — фінансові, організаційні, або ще які-небудь. І нерідко ці труднощі призводять до того, що компанія припиняє свою діяльність. Тут важливо тверезо оцінювати ситуацію і не впадати в паніку, оскільки іноді ліквідація (закриття) підприємства — це найбільш легкий і швидкий спосіб вирішити виниклі проблеми. При цьому ніщо не перешкодить вам відразу ж зареєструвати нову фірму і продовжити комерційну діяльність.

Смотрите также:закрытие предприятий

Втім, закриття приватного підприємства не завжди пов’язане з кризовими ситуаціями, причини такого вчинку можуть бути абсолютно різними. Давайте розглянемо їх докладніше.

Найгіршим з варіантів є примусова ліквідація підприємства, коли рішення про припинення діяльності фірми приймають не її засновники, а суд. Подібне найчастіше трапляється при банкрутстві.

Більш кращою бачиться добровільна ліквідація, чинена з ініціативи власників. Причини її можуть мати внутрішній і зовнішній характер.

Внутрішні причини добровільної ліквідації компанії:

господарські, пов’язані з неправильною організацією діяльності фірми, яка призвела до виникнення заборгованостей або не змогла забезпечити необхідного доходу, тобто якщо фірма стає нерентабельною;
психологічні, засновані на виникненні конфлікту між засновниками, нерозв’язних суперечок між ними на тему подальшої діяльності компанії і т.д .;
адміністратіно-правові, викликані перешкодами для роботи з боку державних органів.

Зовнішні причини:

форс-мажор (наприклад, банкрутство основного партнера)
зміни на ринку збуту
дії конкурентів

Окремо можна виділити і «позитивні» причини прийняття такого рішення, як закрити підприємство:

Досягнення компанією поставлених цілей, для яких вона створювалася;
Втрата інтересу засновників до діяльності в даній сфері;
Закінчення строку, на який створювалася компанія.

У кожному разі, які б причини не привели до необхідності ліквідації (закриття) підприємства, краще доручити супровід цього процесу досвідченим юристам, які допоможуть вам уникнути збитків і ліквідувати свою компанію найбільш вигідним способом.

У перелік послуг, що надаються нашою компанією, входить ліквідація підприємства, вартість якої залежить від наявності боргів у вашій компанії, обраного способу ліквідації та ряду інших факторів.

От admin

Добавить комментарий