Сьогоднішній пост буде дуже важливий хоча б тим, що від цього залежатиме подальша реабілітація і процес відновлення після спинномозкових травм. У статті я розповім Вам, що таке протипролежневі матрац, для чого він призначений і від чого вберігає.

Внаслідок травми або інших проблем зі здоров’ям у лежачих хворих, які довгий час знаходяться в лежачому положенні і є нерухомими, збільшується ризик виникнення пролежнів. Пролежні — це процес омертвіння м’яких тканин тіла з-за постійного тиску на них, що супроводжуються порушенням кровообігу. Якщо коротко, то пролежні — це дуже страшне явище. Через пролежнів часто вже не беруться лікарі-реабілітологи проводити реабілітацію хворого і відмовляються від нього до того поки хворий не залікує рани. Вони дуже загальмовують процес відновлення після травми хребта, ускладнюють проведення масажу, хоча при пролежнях взагалі масаж заборонений, і ускладнює проведення ЛФК.

противопролежневый-матрас
Краще пролежні НЕ заліковувати, а попросту не допускати до їх виникнення. Щоб їх не допускати кращим засобом залишається протипролежневі матрац. Він являє собою порожнисті камери, які надуваються за допомогою компресора по черзі. Основний принцип такого матраца це перерозподілу ваги хворого з одних частин тіла на інші за рахунок надування і спускання різних відділень матраца. Протипролежневі матрац можна використовувати, як в лікарні, так і вдома. Саме в лікарні лікарі настійно рекомендують відразу, не чекаючи виникнення пролежнів, придбати такий матрац.
Смотрите, где можно матрас противопролежневый купить

Поділяють два види протипролежневі матраців:

1. Ніздрюваті матраци — добре підійдуть для профілактики від пролежнів або для лікування їх на ранніх стадіях. Саме такий вид матраців рекомендують лікарі для профілактики.

2. Трубчасті матраци — застосовуються для лікування пролежнів на пізніх стадіях.

Основних критерій за вибором протипролежневі матраців не багато, це рівень шуму, вироблюваний компресором, матеріал з якого зроблений матрац і вага хворого. Компресор повинен постійно перебувати включеним, інакше толку від матраца немає. Найкраще, щоб компресор не перебував у тій частині ліжка, де знаходиться голова хворого, так як через шум буде не здоровий сон.

Перед тим, як буде покладено хворий на матрац, необхідно перевірити поверхню на наявність дрібних камінчиків чи інших дрібних предметів, що може зашкодити протипролежневі матрац.

На самому початку, коли я отримав травми, мені порадили ніздрюватий матрац лікарі, що дуже допомогло в подальшої реабілітації. За правду цей матрац дуже незручний, про це я чув від багатьох, та й сам я його терпіти не міг, з самого початку хотілося його проколоти. Але я йому вдячний, він чесно виконав свою роботу. Не варто плекати ілюзій, що якщо Ви купили матрац, то систематично перевертатися не потрібно. Потрібно ще як це робити. Поєднання самого протипролежневі матрац і поворотів на різні боки допоможе уникнути пролежнів.

Протипролежневі матрац коштує не малих грошей, і існує альтернатива йому — поролоновий матрац. Такий матрац можна знайти практично на всіх ринках або в будівельних магазинах. Вибирайте поролоновий матрац не жорстка, а більш м’який, і висоту вибирайте не менше 5 см. Я давно закинув осередковий матрац і перейшов на поролоновий, він більш зручний і практичний.

От admin

Добавить комментарий