Вибір шин для авто – одна з найнагальніших проблем для будь-якого водія. Зимова гума, літня чи всесезонна? Щоб розібратися в цьому питанні, автомобілісти радяться з друзями, читають спеціальні журнали або дивляться автотелепередачі. Головні труднощі при цьому дуже часто ці джерела дають суперечливу інформацію.

Як зробити правильний підбір шин на авто та на що звернути увагу?

Розмір має значення. До кожного автомобіля є інструкція, де і вказано оптимальний розмір шин для даної моделі. Рекомендації цієї інструкції варто якщо і не сліпо виконувати, як мінімум, враховувати. Установка покришки більшого діаметра може призвести до тертя об корпус, як результат, покришка псуватиме кузов і набагато швидше зношуватиметься. З іншого боку шини меншого розміру гірше амортизують, їзда на них жорсткіша, а всі недоліки дорожнього полотна будуть передаватися на підвіску та диск. Гума з низьким профілем допустима для перегонових треків або ідеальних доріг, на жаль, вітчизняні дороги поки що не можуть цим похвалитися.

Вибираючи автомобільні шини, обов’язково слід враховувати сезонність

Існують три види автогуми: літня, зимова та всесезонна. Як видно з назви, кожен тип покришок створений для певної пори року.

Літня автомобільна гума щільніша, вона менше зношується, а спеціальний малюнок протектора забезпечує максимальне зчеплення з дорогою.

Зимові шини на авто м’якіші. Їх протектор глибший, а склад гуми забезпечує хорошу керованість автомобіля навіть на льоду та снігу. Використання гуми не за сезоном неприпустимо: зимова гума влітку дуже швидко зношується, а літня взимку зовсім не забезпечує зчеплення з дорогою.

Третій вид, всесезонні шини, позиціонується маркетологами як автомобільні покришки, що увібрали в себе переваги двох основних та ідеально підходять для будь-якої пори року. Насправді вони сильно програють спеціалізованим покришкам: у теплу пору року універсальні шини набагато гірші за літні, а в морозну – гірші за зимові.

Стиль їзди та швидкісні характеристики

Кожен водій має індивідуальний, властивий тільки йому стиль водіння і, вибираючи гуму потрібно обов’язково враховувати цей фактор. Кожна покришка має швидкісний ліміт, вище якого їзда стає небезпечною. Ця характеристика написана на шині та для любителів швидкої їзди потрібно брати більш надійну гуму.

На основі матеріалів сайту tyreclub.com.ua.

От admin