Оренда, Полтава … Людині непосвяченому може здатися, що Полтава в цьому плані нічим не відрізняється від будь-якого іншого провінційного містечка. Але насправді все далеко не так: малозначні фактори докорінно змінюють ситуацію.

Ні для кого не секрет, що Полтаву називають студентським містом: в населеному пункті з nedvizhimost_poltavy_analitika.jpgофіціальним кількістю жителів 300 тисяч — цілих 12 вузів! А ще училища, технікуми, коледжі … Саме через великої кількості студентів, оренда в Полтаві, всупереч усім законам логіки, — на рівні з орендою в таких великих містах як Харків, Дніпропетровськ, Львів.

Смотрите также:avtoevakuator.poltava.ua

Тут спрацьовує одне з правил нерухомості: якщо попит перевищує пропозицію, це неухильно призводить до зростання цін. Ну, а далі за принципом доміно: дорожчає оренда на тривалий період — чекай стрибка цін на оренду подобово.

Єдиним позитивним моментом в цій ситуації є тільки те, що вона характерна лише для житлового фонду, в питанні оренди офісних та складських приміщень все з точністю до навпаки. Щодо невелике населення Полтави має порівняно низьку споживчу здатність, що не дуже сприятливо для будь-якого бізнесу в цілому. Крім того, і так досить невисокі ціни на нежитлову нерухомість власникам часто доводиться знижувати через періодично з’являються нових офісних і торгових центрів.

3 головних питання, що стосуються оренди в Полтаві

1. Що орендують в Полтаві?

 

Нерухомість. Здача квартири в Полтаві на тривалий термін — найпопулярніший вид оренди. Люди, які шукають житло, віддають перевагу центральній зоні міста або районів з хорошим транспортним сполученням і розвиненою інфраструктурою (Поділ, Левада, Половки, Мотель). Крім місцеположення на вибір житла впливають і інші фактори: стан будинку, поверх, наявність балкона, якість ремонту, укомплектованість необхідними меблями і побутовою технікою.

 

Свої особливості є й у подобової оренди у Полтаві: розташування апартаментів в самому центрі міста вже скоріше необхідність, ніж просто бажання (житло в інших районах беруть лише тоді, коли хочуть заощадити). Також важливим може виявитися кількість спальних місць, наявність інтернету, якість ремонту і дизайнерське рішення.

 

2. Хто орендує?

 

Якщо житло на тривалий період шукають найчастіше або студенти, або молоді подружні пари, то послугами подобової оренди користуються практично всі. Туристи найчастіше шукають квартиру ближче до історичної частини міста, де вони не будуть відчувати нестачу місць для відпочинку, магазинів і музеїв. Ті ж, хто приїжджає у відрядження, підбирають житло недалеко від місця роботи, а якщо такого немає, то — в місці з хорошим транспортним сполученням. Місцеві жителі теж нерідко користуються послугами подобової оренди (розміщення родичів, свята, весілля, дні народження і т.д.).

 

3. Скільки коштує оренда?

 

У Полтаві через надмірне попиту на квартири помісячно ціна найчастіше залежить не від економічних чинників, а від апетиту господарів нерухомості. Дефіцит житлового фонду дозволяє їм диктувати умови, тому, наприклад, наявність у квартирі старого лампового чорно-білого телевізора може підняти щомісячну квартплату на суму вище вартості самого телевізора. Та ж історія і з орендою подобово. Тому важливо знайти не тільки гарну квартиру, але й господарів, які не втратили зв’язок з реальністю і знають ринкові ціни: вартість оренди на місяць однокімнатної квартири становить 1500-4000 гривень, двокімнатної — 1700-6000, трикімнатної 2000-6000 залежно від місця розташування і якості внутрішніх робіт. Відповідно житло подобово буде варіюватися від 200-350 гривень за однокімнатну, 250-500 за двокімнатну і 300-800 за трикімнатну.

 

 

Як ви бачите, різниця цін і на короткострокову, і на довгострокову оренду в Полтаві залежить від безлічі другорядних факторів і має свої особливості, які обов’язково потрібно враховувати при пошуку житла.

От admin

Добавить комментарий