sport[1]
Раціональне харчування спортсмена — найважливіша умова його життя, стану та ефективної підготовки. Слід звертати увагу на те, що для відновлення всіх сил і можливостей організму спортсмена, його нервово психічного стану, потрібно адекватне заповнення всього того, що було витрачено в процесі навантаження і що потрібно для адаптаційних процесів.
Дуже важливо, щоб раціон харчування був збалансованим за основними компонентами їжі: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів щоб були витримані оптимальні співвідношення між ними і між найбільш важливими складовими частинами харчових речовин амінокислотами, простими і складними цукрами, поліненасиченими жирними кислотами.
Вітаміни — беруть участь в окисно відновних процесах, мають фармакодинамическое дію, підвищують біологічну цінність харчових продуктів, поліпшують діяльність шлунково кишкового тракту і багато іншого.

Дивіться також:шейкер для спортивного питания
Амінокислоти — їх роль важко переоцінити для процесів відновлення, особливо з перевищенням до робочого рівня. Амінокислоти особливо необхідні при нарощуванні навантажень в тренувальних заняттях і для відновлення організму після них.
Незамінні амінокислоти сприяють стимуляції процесів відновлення, а також швидкому, значного і головне природному нарощуванню обсягу м’язів, їх сили, зменшуючи при цьому навантаження на травну і видільну системи.
Мікроелементи — необхідні для здійснення для здійснення життєвих функцій організму, для його розвитку і прояву м’язових і нервово психічних сил. Такі основні мікроелементи, як: кальцій, кремній, фтор, магній, залізо, цинк та інші обов’язково повинні бути присутніми в продуктах харчування, правильно складеного раціону.
Для діяльності організму дуже важливий водний баланс. Спрага — точний сигнал організму, що говорить про потребу у воді. Але спрагу можна втамувати тільки в тому випадку, якщо вода засвоєна організмом. Тому вода повинна за біохімічними своїми властивостями оптимально відповідати вимогам організму. Звичайній людині води потрібно близько 1,5 — 2 літрів на добу. Спортсмену ж потрібно від 2 до 3 л води. При інтенсивних тренуваннях відбувається посилене виділення поту, що викликає порушення водного балансу тіла — дегидратацию. Велике навантаження при цьому відчуває серцево судинна система, в результаті чого знижується спортивна працездатність і виникає загроза перегріву організму. Одним з найбільш важливих негативних наслідків дегідратації є зменшення обсягу плазми крові. І як наслідок, збільшується в’язкість крові і погіршується постачання організму киснем. Також важким наслідком великої втрати води тілом є зменшення обсягу міжклітинної (тканинної) і внутрішньоклітинної рідин, а це впливає на скоротливу здатність м’язів.

Залежно від видів навантажень на організм, спортсмен змушений постійно піклується про відновлення своїх здібностей. У різних видах спорту навантаження різні, і це накладає особливі вимоги на харчування. У яких то видах спорту більше потрібні амінокислоти (силові види спорту), а в яких — то більше вітаміни (швидкісні види спорту), при оптимальному підборі макро — і мікроелементів. Швидкісно силових видів спорту потрібно і те і інше, з урахуванням того, що відсоток вітамінів перевищує відсоток амінокислот.

От admin

Добавить комментарий