Далеко не всі види троянд можна виростити в квартирі. Зазвичай для цього підходять певні сорти, такі як пернетіанскіе, поліантние, ремонтантні і чайно-гібридні різновиди. Зовні вони майже не відрізняються. Повністю розпустилися квітки мають розмір близько 4 см, з приємним ароматом. Кольори у троянд бувають різні від білих до яскраво-червоних і бордових.

 Догляд

Особливого догляду кімнатні троянди не вимагають. Тільки відразу після покупки їм знадобиться деяка акліматизація. Для цього необхідно поставити рослину на південне вікно. До яскравого сонця привчати поступово, поставивши спочатку рослина в півтінь.

Полив

Поливати троянди необхідно у міру висихання грунту, відстояною водопровідною водою. Обприскування бажано холодною водою або водою зі спеціальним засобом «Каскад». Воду ллють під корінь. Крім того, рослині потрібна висока вологість повітря. Обов’язково потрібно обрізати зів’ялі квіти і обривати засохлі листи.

Освітлення

Кімнатна троянда любить сонце, тому ставити її потрібно на південне або південно-східне вікно. Влітку, найкраще висаджувати на балкон або веранду, при цьому немає необхідності виймати рослину з горщика.

Пересадка і грунт

Пересаджувати троянди потрібно через два тижні після покупки. При пересадці намагатися не пошкодити кому землі і не потривожити коріння. Залишки добрива з коренів знімати не треба. Квітки необхідно видалити, так як вони будуть заважати укоріненню. Новий горщик беруть більшого розміру, ніж той, що був при покупці. Грунт для кімнатних троянд повинен складатися з дернової землі, перегною і піску в співвідношенні 4: 4: 1, можна купити готовий для троянд. У грунт додають трохи комплексних добрив. У горщику має бути отвір і обов’язково насипаний дренаж шаром 3 см. Перед пересадкою троянду необхідно добре полити. Добриво насипається на дренаж, потім шар землі, після чого садять троянду разом з грудкою землі, зверху досипають землю, вирівнюють і утрамбовують. Через місяць — можна починати підгодовувати або мінеральними добривами з повним набором мікроелементів, або розчином коров’ячого посліду. Робити це треба ввечері в теплу погоду. Концентрація розчину повинна бути невеликою.

Розташування в будинку

Троянди воліють свіже повітря і не люблять центральне опалення. Влітку їх добре виносити на балкон, взимку ставити на вікно найхолоднішою кімнати. Бажано, щоб температура не піднімалася вище 17 С. Близьке розташування до джерел тепла їм протипоказано. Перед постановкою на зиму троянди необхідно обрізати таким чином, щоб на кожній гілці залишалося не менше п’яти живих нирок. Обрізані гілки можна використовувати для розмноження, коріння з’являються дуже швидко.

Захворювання та шкідники

Основним шкідником, здатним погубити кімнатну троянду є павутинний кліщ. Щоб уникнути розселення кліща по листочкам, листя протирають водою відразу ж при виявленні шкідника. Також часто троянди піддаються набігам попелиці. Щоб її не було треба обприскувати троянди інсектицидами.

 

От admin

Добавить комментарий