Шкільні роки чудові … Це час всебічного розвитку особистості, як в інтелектуальному і психологічному, так і в фізичному плані. Для комплексного становлення підлітка необхідно створення певних умов. Сюди можна віднести організацію навчального процесу, професіоналізм викладачів, технічне оснащення навчальних класів, якісне спортивне обладнання та багато іншого.

Всі ми пам’ятаємо свої шкільні спортивні зали. Найчастіше це обшарпаний паркет, дірява волейбольний сітка і шведська стінка по периметру всього залу. Сучасні стандарти освіти не дозволяють так легковажно підходити до обладнання спортивних залів. Існують вимоги, що поширюються на тип спортивного покриття, яке повинно використовуватися, мінімальний набір спортивного обладнання для залу, систему освітлення і підтримки оптимальної температури. Міністерство культури і спорту ретельно стежить за дотриманням перерахованих вище вимог.

У мінімальний перелік спортивного обладнання для шкільного спортивного залу входить: м’ячі, сітки, кошики для гри у футбол, волейбол та інші ігрові види спорту. Також сюди входять мати, «козли», шведська стінка, канат.

Для школярів, що мають обмеження за станом здоров’я, повинні бути передбачені заняття на різних тренажерах. В тому числі вуличних тренажерах. Тренажери в шкільних спортивних залах не повинні відрізнятися за якістю від тренажерів в платних фітнес-залах. Завдання викладача бути обізнаним у всіх тонкощах роботи з тим чи іншим тренажером. Він повинен підбирати оптимальний обсяг навантаження та організовувати тренування за принципом «не нашкодь».

Шкільні змагання привертають до себе не меншу увагу, ніж змагання професійних спортсменів. Саме тому система трибун повинна бути продумана для дрібниць і вміщати в себе оптимальну кількість народу.

Систему освітлення не можна віднести до спортивного інвентарю. Але, тим не менш, увагу їй потрібно приділити не менше. Вимоги до освітлення зрозумілі і першокласнику: лампи повинні рівномірно освітлювати стадіон, але при цьому не зліпити очі уболівальникам і спортсменам. Підбором і установкою систем освітлення спортивної споруди повинні займатися професіонали.

Жорсткість вимог до оснащення спортивних залів шкіл та університетів в перспективі призведе до виховання в шкільних стінах професійних спортсменів, зниження рівня травматизму і підвищенню інтересу до спорту серед молоді в цілому.

От admin

Добавить комментарий