1. Контекстна реклама — інтернет-реклама, в якій розміщуються текстові оголошення та / або банери, за змістом близькі до тематики того сайту, на якому вони розміщуються. Тобто, якщо стаття містить матеріал по оптимізації сайту під пошукові системи, то рекламні оголошення будуть містити пропозиції щодо просування сайту, реєстрації в каталогах, різні способи розкрутки, сервіси заробітку на своєму сайті тощо. Ефективність контекстної реклами висока — це найефективніший вид реклами в інтернеті.

Як працює контекстна реклама?

Користувач (відвідувач) заходить на сайт, читає контент, і, оскільки його, ймовірно, цікавить дана тематика, то не виключено, що він зробить перехід з контекстної реклами і потрапить на рекламований оголошенням сайт. Отже цей вид реклами дає високу релевантність і найменшу нав’язливість для відвідувача. Ринок контекстної реклами досить розвинений в інтернеті, існують багато сервісів, які реалізують цей вид просування. Невже все так красиво?

Смотрите также:реклама в интернете

Розглянемо недоліки контекстної реклами.

1. Далеко не завжди відвідувачеві показується релевантна (тематична) контекстна реклама. На це є різні причини, основна — відсутність рекламних оголошень на задану тематику. Так буває, якщо тематика вашого сайту дуже вузька. Також іноді скрипт може «зачепитися» за пару випадкових слів на вашій веб-сторінці, і показувати оголошення про карасях, хоча ваш сайт про CMS.

2. Нецільові кліки — контекстна реклама за конкурентною тематиці може коштувати досить дорого, і іноді недобросовісні конкуренти рекламодавців «клікають» оголошення. Вартість відвідувача в контекстній рекламі накручують, бо часто ціна визначається своєрідним аукціоном — хто більше платить, того і показують. Так рекламний бюджет великих проектів штучно збільшується, а більш дрібні дискримінується.

3. Всі ці недоліки в першу чергу небажані для рекламодавця, а як же веб-майстер? Він теж має свій «пуд солі в ложці меду» оскільки мінімальна ставка при співах як правило дуже низька, рекламодавці підбирають ключові слова в обхід конкурентних, замовляють оголошення при співах за якими веб-майстер отримає 1 цент або навіть півцента. Отже, має місце штучне заниження вартості кліка.

Однак заробіток на контекстній рекламі для веб-майстра і така реклама для рекламодавця залишаються популярними в мережі, оскільки є самими прогресивними і стабільними засобами як для залучення рекламодавців, так і для заробітку на власному сайті для веб-майстрів.

Пошукова реклама показується на сторінках з результатами пошуку і її завдання — бути релевантною цими результатами. Пошукова реклама часто дорожче контекстної реклами, тому що зазвичай пошуковики показують на своїх сторінках найдорожчі оголошення для максимального заробітку. Тим не менш, при правильному налаштуванні рекламної кампанії пошукова реклама стає ефективніше контекстної реклами — адже користувач бачить оголошення безпосередньо на сторінці з результатами пошуку, особливо якщо воно розташоване в «спецрозміщенні» над результатами пошукової видачі.

Основні методи рекламних кампаній в інтернеті:

1. Ініціююча сенсація

Створюється «паніка на ринку» шляхом штучного нагнітання попиту на продукт: відгуки, рецензії, чорний і білий піар, тощо. Найпоширеніший спосіб реклами в інтернеті.

2. Пробний камінь

Створюється Трааверсія продукту, можливо взагалі безкоштовна версія. Після того, як клієнт спробує продукт, він може захотіти більшої функціональності і сплатить повну версію.

3. Гра на зниження

Використовується в комбінації з іншими методами. Спочатку продукт коштує дорого, потім під приводом проведення рекламних акцій, днів знижок, тощо ціна знижується. Широко поширений спосіб.

4. Гра на підвищення

Те саме, але навпаки. Сенс: низькою стартовою ціною збільшити попит на продукт і збільшити обсяг інформації про нього в середовищі потенційних споживачів.

5. Метод прихованої реклами

Приклад: відомий блогер написав статтю, в якій згадав певну програму, якою він вдало скористався. Досить ефективний і поширений спосіб, але і недешевий. Часто використовується в комбінації з іншими засобами, наприклад, з ініціації сенсацією та іншими. Якщо ж такі відгуки пишуться самими користувачами безкоштовно, щиро, то така реклама відноситься вже до іншого виду реклами в інтернеті вірусному маркетингу.

6. Вірусний маркетинг

Вірусний маркетинг базується на концепції Web 2.0, тобто користувачі самі створюють та / або поширюють матеріали на тему продукту. Це можуть бути відгуки, відеоролики тощо, часто застосовуються в парі зі штучним створенням сенсацій.

От admin

Добавить комментарий